18 października, 2021
00 00 00 AM
Pranie wykładzin jak
Ile kosztuje mycie kostki brukowej
Ile za zdjęcia produktów?
Jak odblokować Apple ID?
Co to jest masaż nuru
Kremacja psa- jak wygląda?
Jaki materiał na plecak worek?
Witamina A jak wpływa na organizm?
Fotowoltaika jak podłączyć?
Asus ZenBook 15 UM562
Latest Post
Pranie wykładzin jak Ile kosztuje mycie kostki brukowej Ile za zdjęcia produktów? Jak odblokować Apple ID? Co to jest masaż nuru Kremacja psa- jak wygląda? Jaki materiał na plecak worek? Witamina A jak wpływa na organizm? Fotowoltaika jak podłączyć? Asus ZenBook 15 UM562

Administrowanie nieruchomościami – na czym polega?

Posiadając własną nieruchomość lub też całą ich sieć naturalnym jest, że sami nie chcemy w pełni nią zarządzać – zwłaszcza, że jest to związane z mnóstwem obowiązków, nie tylko czysto technicznych. Nieruchomość zakupiona pod wynajem – poza stałym zyskiem pasywnym – jest w stanie generować całe mnóstwo problemów i jeśli nie chcemy, by wszystkie spoczęły na naszych barkach, wręcz musimy zainwestować w administrowanie nieruchomościami. Czym tak właściwie ono jest i jak wybrać firmę, która zajęłaby się tym za nas? Co leży w zakresie jej obowiązków i co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tym, żeby najbardziej na tym skorzystać? Zapraszamy do przyjrzenia się naszemu artykułowi, starającemu się ugryźć ten temat w sposób tak kompleksowy, jak to tylko możliwe.

Administrowanie nieruchomościami – czym jest i kto powinien po nie sięgnąć?

Chcąc ująć usługę administrowania nieruchomościami w jedną prostą definicję należałoby powiedzieć, że jest ono szeregiem działań mającym za zadanie ulżyć właścicielowi nieruchomości w zarządzaniu nimi, zarówno na polu bardziej technicznym, jak i tym związanym z tak zwaną „papierologią”. Zajmująca się nim firma jest w stanie podjąć się niemal każdego zadania – podjąć, a właściwie podejmować, gdyż usługa ma charakter abonamentowy, a umowę zazwyczaj podpisuje się na co najmniej rok (a w najczęstszych przypadkach – co najmniej na kilka lat). 

Po usługę administrowania nieruchomościami najczęściej sięgają firmy (lub osoby prywatne, choć te w takiej sytuacji najczęściej zakładają własne działalności gospodarcze) posiadające jeden lub więcej budynków przeznaczonych typowo pod wynajem. Mowa o kamienicach, blokach albo też biurowcach. Rzadziej sięgają po nie właściciele domów jedno- i wielorodzinnych, najczęściej podpisując umowy obejmujące znacznie rzadsze administrowanie (na przykład przeprowadzanie sprzątania i remontów raz w miesiącu).

Czym kierować się przy wyborze firmy administrującej nieruchomościami?

 Wybierając firmę, która świadczy usługi administrowania nieruchomościami http://www.pmgpartner.pl musimy postawić na taką, która będzie jak najbardziej adekwatna do naszych potrzeb i oczekiwań. Przy wyborze zwracajmy więc uwagę między innymi na:

  • cennik jej usług – ten powinien być w jak najlepszy sposób dostosowany do miesięcznego budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na tę usługę;
  • doświadczenie na rynku – to jest wyznacznikiem nie tylko jakości usług firmy, ale też tego, jakie kontakty udało się jej wypracować. To z kolei przekłada się na ceny usług dodatkowych, w tym tych remontowych – pamiętajmy bowiem, że administrowanie nieruchomościami w dużym stopniu opiera się na działaniu nie jednej, ale wielu firm zewnętrznych;
  • staż – im dłużej dana firma istnieje na rynku, tym lepiej to o niej świadczy;
  • renoma – szukając firmy zarządzającej nieruchomościami warto spojrzeć na to, kto zarządza budynkami w najbliższym sąsiedztwie.

Administrowanie nieruchomościami – co wchodzi w jego skład?

To, co będzie dla nas robiła firma administrująca nieruchomościami zależy w pełni od tego, co dokładnie z nią ustalimy i jaki budżet na to przeznaczymy. Wiele do powiedzenia ma tutaj charakterystyka naszej nieruchomości, która sama często narzuca usługi, na które będziemy musieli się zdecydować, a odrzuca te, które nie będą nam potrzebne (czyszczenie basenu na przykład dotyczy typowo zarządzania willami).

Do najpopularniejszych usług świadczonych przez firmy, dla których administrowanie nieruchomościami jest sposobem na życie jest:

  • dbanie o bieżące sprawy lokatorów naszych budynków, którzy nie będą biegli do nas z każdym problemem, a właśnie do firmy współpracującej z nami, która będzie starała się znaleźć rozwiązanie owego problemu;
  • zajmowanie się papierologią, w tym prowadzenie książki obiektu budowlanego, dokumentacji technicznymi ale też obsługa księgowości, a zatem rozliczanie się z wszelkimi urzędami,
  • dbanie o stan czystości w budynku, a zatem regularne sprzątanie go od wewnątrz i na zewnątrz, ale też odśnieżanie,
  • przeprowadzanie regularnych inspekcji, napraw i renowacji, zwłaszcza w zakresie elementów budynku, które są najczęściej eksploatowane (schody, bramy, drzwi i wiele innych).

Firma zajmująca się administrowaniem nie robi wszystkiego na własną rękę. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dość często sięga przy tym po pomoc zewnętrznych firm, zazwyczaj tych, z którymi sama współpracuje.

Podsumowanie

Decydując się na skorzystanie z tak rozległej, złożonej i po prostu kompleksowej usługi, jaką jest administrowanie nieruchomościami musimy mieć świadomość tego, że jej cena będzie adekwatna do wielkości posiadanych przez nas budynku, ale i do rozległości prac, jakie zostaną zawarte w umowie z poszczególnym jej wykonawcą. Tak naprawdę jednak usługa ta może okazać się zbawienna – zwłaszcza jeśli nieruchomości posiadamy kilka, a samodzielne zarządzanie nimi sprawia nam problem. Nie wahajmy się zapytać, dogadywać i ustalać – administrowanie nieruchomościami http://www.pmgpartner.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-warszawa-wola.php jest bowiem usługą na tyle elastyczną, że z pewnością uda nam się dostosować je do naszych indywidualnych oczekiwań, potrzeb i możliwości finansowych.