Ceramiczne płytki ścienne

Dziś ceramiczne płytki ścienne znajdują zastosowanie nie tylko w wilgotnych pomieszczeniach – łazienkach, kuchniach, korytarzach, saunach, basenach, ale także jako dekoracja w salonach, przedpokojach, sypialniach, a nawet pokojach dziecięcych. Proces wytwarzania płytek bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku dekad. Jest to obecnie uniwersalna okładzina ścienna, ponieważ ma kilka zalet w porównaniu z innymi konkurencyjnymi powłokami: trwała, przyjazna dla środowiska, niska nasiąkliwość, odporna na ekstremalne temperatury, ognioodporna.

Rodzaje płytek ściennych

Szeroka gama produktów kaflowych pozwala na dobranie płytek ściennych do każdego wnętrza i stworzenie własnego, niepowtarzalnego projektu.

Popularne opcje płytek ściennych:

 • Panele – płytki w postaci dużych obrazów lub rysunków. Często stosowany w korytarzach lub salonach.
  mozaika. Jest powszechnie stosowany do wykładania łazienek, basenów i saun.
 • Mozaiki – za pomocą tych płytek projektant wizualnie dzieli pomieszczenie na kilka obszarów.
 • Wzory geometryczne. Wyglądają efektownie przy dekorowaniu fartucha kuchennego lub łazienki.
  dowolny projekt. Zwykle stosowany przy układaniu płytek sześciokątnych o strukturze plastra miodu. Mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu.

Jeśli szukasz stylowych płytek ściennych, koniecznie sprawdź asortyment sklepu internetowego. Oferuje szeroką gamę płytek błyszczących, matowych i gresowych, wzorzystych i niewzorzystych, imitacji marmuru, kamienia i drewna. Odcień i faktura szarego betonu uzupełnia naturalne odcienie drewna i może albo odzwierciedlać industrialny styl Twojego domu, tworzyć domową atmosferę z alpejskim duchem, albo pomóc Ci osiągnąć prawdziwie orientalny styl zen.

Wskazówki dotyczące konserwacji płytek ściennych

Jedną z najważniejszych cech odróżniających płytki od innych okładzin ściennych jest oczywiście ich higiena. Są łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Dlatego do dekoracji wilgotnych miejsc coraz częściej stosuje się płytki.

Postępuj zgodnie z tymi prostymi zasadami pielęgnacji, a płytki ścienne zapewnią Ci radość na lata:

 • W przypadku lekkiego zabrudzenia wystarczy przetrzeć deskę suchą szmatką lub wilgotną gąbką.
 • Ceramikę można czyścić zwykłym płynem do mycia szyb lub ciepłą wodą z detergentem.
 • Nie używaj mydła do czyszczenia płytek w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Zawarte w nim tłuszcze i kwasy mogą powodować powstawanie pleśni w szwach.
 • Do pielęgnacji płytek reliefowych najlepiej używać specjalnych produktów i gąbek do czyszczenia ceramiki.
 • Unikaj regularnego używania ostrych kwasowych lub zasadowych środków czyszczących. Stosowanie takich środków do pielęgnacji glazury oraz szczotek metalowych jest surowo zabronione, ponieważ mogą one powodować mikropęknięcia, a powłoki ceramiczne szybko tracą estetyczny wygląd.

Płytki ścienne — niezawodne, piękne i praktyczne

Ceramiczne płytki ścienne
Ceramiczne płytki ścienne

Ceramiczne płytki ścienne to doskonały wybór na okładzinę. Są stabilne, trwałe, łatwe w pielęgnacji i nie ustępują estetycznie tapetom czy tynkom dekoracyjnym, wręcz przeciwnie, często je przewyższają. Ze wszystkich okładzin ściennych płytki są uważane za najbardziej praktyczne. Ponieważ są wykonane z gliny, doskonale znoszą szeroki zakres temperatur i w przeciwieństwie do innych popularnych materiałów nie reagują na wysoką wilgotność. Nic dziwnego, że najczęściej kupowane są do łazienek i kuchni. Higiena to kolejna korzyść. Dzięki specjalnemu składowi nie rozmnażają się w nim bakterie i grzyby.

Co ciekawe, zastosowanie płytek na ścianach i innych pomieszczeniach stało się w ostatnich latach coraz bardziej popularne i modne. Wynika to z szybkiego rozwoju technologii i możliwości produkcji płytek jak najbardziej zbliżonych do naturalnych materiałów. Na pierwszy rzut oka płytki wielkoformatowe mogą być trudne do odróżnienia od prawdziwego marmuru, kamienia czy drewna. Ta płytka ścienna stosowana jest do stylowych wnętrz w sypialniach, salonach, przedpokojach.

Wskazówki dotyczące wyboru płytek ściennych

W celu udanego zakupu płytek ściennych zaleca się przestrzeganie poniższych wskazówek:

 • W łazience najlepiej postawić porcelanę na ścianie. Materiał ten ma lepszą wodoodporność niż glina biała lub czerwona. Porcelana ma bardzo gęstą strukturę prawie bez porów, dzięki czemu nie wchłania wilgoci.
 • Płytka w dowolnej powłoce nadaje się na ściany: matowe, błyszczące, polerowane, satynowe. Jedyną rzeczą wartą rozważenia jest to, że na błyszczących deskach z efektami widać odciski palców, krople wody, rozpryski i inne zanieczyszczenia. Jeśli położysz matowe, teksturowane płytki na fartuchu kuchennym, nie będzie to zbyt wygodne, aby się nimi zająć. We wszystkich małych pęknięciach gromadzi się brud, który jest trudny do usunięcia.
 • Możesz kupić dowolną płytkę ścienną. Pamiętaj jednak, że płytki o małej grubości nie prezentują się dobrze na dużych ścianach. Lepiej zachować większy format. Popularne są teraz płytki ścienne 60×120cm, 75×150cm i inne, a płytki ścienne do kuchni warto kupić w mniejszych rozmiarach, aby wnętrze było bardziej ciepłe.

Gdzie mogę kupić płytki ścienne?

Najlepszym miejscem do zakupu płytek ściennych jest specjalistyczny sklep z płytkami https://www.ceramiczne-plytki.pl/. Ponieważ różnorodność tutaj jest zawsze zrównoważona, a wszystkie produkty są starannie dobierane. Zaoferuj atrakcyjną cenę i najszybszy czas dostawy. W sklepie można kupić płytki ścienne we wszystkich możliwych formatach. Małe płytki, mozaiki, gresy wielkoformatowe i płytki XXL. Prezentowane są tu również wszystkie modne wzory: marmur, kamień, drewno, beton, gładki, z wzorami i ornamentami.

Najlepsze źródła informacji :
https://www.enterek.pl/ceramiczne-plytki-scienne/