Co to jest masaż nuru

Wszelkiego rodzaju masaże są coraz bardziej popularne. Relaksują, umożliwiają odstresowanie oraz są po prostu przyjemne. Można skorzystać z różnej oferty, jak na przykład masaż nuru. Więcej informacji na temat tego rodzaju masażu znajdziesz w kolejnych akapitach. Zachęcamy do lektury.

Masaż nuru – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Dosłowne znaczenie słowa nuru to “śliski”. Technika ta została zapoczątkowana w Japonii, można skorzystać z niej w wielu miejscach na ziemi, również w Polsce. W wielkim skrócie masaż ten polega na tym, że masażystki pocierają swoim ciałem o ciało osoby, która zdecydowała się na masaż nuru. Zarówno ciało klienta jak i masażystek pokryte są specjalnym balsamem, który przeznaczony jest do wykonywania masażu. Podczas jego wykonywania można liczyć na naprawdę dużą dawkę relaksu i odprężenia. Masaż nuru określany jest również mianem masażu erotycznego, co odstrasza wiele osób przed skorzystaniem z tej formy. Warto jednak przełamać się i spróbować, aby przekonać się, że to bardzo dobry sposób na pozbycie się stresu i chwilę przyjemności.

Technika masażu nuru nie jest przeznaczona jedynie dla mężczyzn, jak wydaje się wielu osobom. Z tej formy relaksu może korzystać każdy, bez względu na płeć. Obecne czasy są bardzo wymagające, a człowiek ma wciąż te same potrzeby. Jedną z nich jest potrzeba bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem. Niestety niektórzy nie mają czasu lub możliwości na to, aby stworzyć z kimś bliską relację. W takich sytuacjach można odczuwać brak zaspokojenia potrzeby kontaktu. Masaż nuru jest wówczas rozwiązaniem idealnym, który poza kontaktem z inną osobą, przynosi także odprężenie.

Nie tylko dla singli

zabiegi-na-twarz-UrsynówMasaż erotyczny to dobry sposób na urozmaicenie życia miłosnego. Jeśli wraz z drugą połówką pragniecie nowych doznań, możecie wykorzystać masaż nuru. Można wykonać go w domowym zaciszu i cieszyć się bliskością swoich ciał. Takie doświadczenie naprawdę zbliża i zachęca do eksperymentowania, co przynosi wiele przyjemności. Olejki do masażu można kupić w sklepach internetowych, wybierając najlepszą dla siebie opcję. Do wykonania tego rodzaju masażu nie potrzebujecie specjalnego łóżka, wystarczy kanapa, łóżko w sypialni a nawet dmuchany materac. Olejek wykorzystywany podczas masażu pozostawia tłuste plamy, dlatego warto wybrać takie prześcieradło, którego po prostu nie będzie szkoda. Stwórzcie odpowiednią atmosferę, włączając zmysłową muzykę i dodając świeczki. Dzięki temu atmosfera będzie naprawdę przyjemna. Warto wiedzieć, że olejek do masażu nuru ma właściwości nawilżające, a więc może być elementem domowego SPA. Warto wypróbować działanie tej techniki na własnej skórze, aby móc cieszyć się dużą dawką odprężenia, bliskości z partnerem oraz miękką i nawilżoną skórą. Przed wykonaniem masażu nuru dobrze jest wykonać peeling, dzięki czemu właściwości olejku zadziałają jeszcze lepiej.

Niektóre olejki uważane są za afrodyzjaki. Oto kilka przykładów:

  • olejek cyprysowy – reguluje ciśnienie krwi,
  • olejek paczuli – wspomaga usuwanie cellulitu oraz pobudza.

Warto również wypróbować inne olejki, jak na przykład:

  • olejek ze słodkich migdałów – nawilża, ujędrnia i regeneruje skórę,
  • olejek z pestek winogron – chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
  • olejek z pestek moreli – wzmacnia barierę lipidową.

Kurs masażu nuru

Jeśli chcesz nauczyć się jak poprawnie wykonywać masaż nuru, warto zapisać się na odpowiedni kurs. Dostępne są zarówno te dla osób początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj w małych grupach, obejmują wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Instruktorzy prowadzący kurs powinni mieć stosowne certyfikaty, które są potwierdzeniem ich wiedzy i umiejętności. Takie kursy są dla wszystkich, można bowiem skorzystać z opcji zajęć w weekendy lub w tygodniu, w zależności od tego, która opcja jest bardziej satysfakcjonująca dla uczestników. Kursanci mają zapewniona wszystkie przedmioty, które potrzebne są do nauki masażu nuru. Odbycie odpowiedniego kursu umożliwia otrzymanie certyfikatu. Taki kurs można wykonać nie tylko w celach prywatnych, ale także zawodowych. Chociaż masaż nuru nie wiąże się z usługami seksualnymi, wiele osób właśnie tak go postrzega. To zaś sprawia, że gabinety wciąż poszukują chętnych do pracy.

Zobacz koniecznie:

Masaż nuru w salonie

Jeśli decydujesz się na masaż nuru wykonany w salonie, warto wybierać profesjonalne i godne zaufania miejsca. Ceny są różne, można znaleźć masaż za 150 zł, ale są również takie za 500 zł. Warto wiedzieć, że masaż nuru może być wykonywany przez więcej niż jedną osobę. Coraz chętniej klienci korzystają z opcji, w której masaż wykonują dwie bądź więcej masażystek lub masażystów. Przed zapisaniem się na wizytę, warto dokładnie zapoznać się z informacjami na temat konkretnego salonu. Przejrzysta strona internetowa i pozytywne opinie klientów to coś, co powinno posiadać każde profesjonalne miejsce, gdzie wykonywane są masaże. Warto poświęcić chwilę czasu, aby nie rozczarować się poziomem usług w konkretnym salonie.