Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe – kasetowe: organizacja systemów wentylacyjnych bez filtrów jest w zasadzie niepraktyczna, głównie dla systemów nawiewnych, ale czasami także dla systemów wywiewnych, jeśli powietrze wywiewane wymaga oczyszczenia. Gama różnych filtrów powietrza jest dziś bardzo szeroka i zróżnicowana, odpowiednia dla szerokiej gamy systemów o wymaganych technicznych parametrach czyszczenia.

Przemysłowe kasetowe filtry powietrza do wentylacji mogą różnić się konstrukcją, rozmiarem i materiałem filtracyjnym w zależności od zastosowania i wymagań. Specjalny proces pofałdowania tkaniny filtracyjnej zwiększa powierzchnię pochłaniającą kurz materiału. Zwiększa to żywotność filtra. Dodatkowo fałdy materiału w filtrze nabojowym poprawiają właściwości aerodynamiczne produktu, zmniejszając tym samym koszty energii.

Przemysłowe filtry powietrza — kasetowe

Filtry kasetowe do wentylacji to wymienne jednostki służące do oczyszczania przestrzeni powietrznych. Wkład filtra wychwytuje duże ilości nagromadzonego kurzu i jednocześnie blokuje drogę różnym zanieczyszczeniom przed dostaniem się do elementów wymiennika ciepła jednostki klimatyzacyjnej. W sekcji filtrów może znajdować się kilka pól. Ich liczba zależy od objętości powietrza, które należy oczyścić. W jednej sekcji może wystąpić poważna utrata ciśnienia. Aby temu zapobiec, konieczne jest zwiększenie przepustowości poprzez zwiększenie liczby wkładów.

Filtry kasetowe stosowane są do:

  • Urządzenia do klimatyzacji przemysłowej.
  • Różne kategorie urządzeń wentylacyjnych.
  • Wstępne oczyszczenie masy powietrza w celu późniejszego dokładnego oczyszczenia przez filtr.

Przemysłowe filtry kasetowe znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz urządzeniach filtracyjno-wentylacyjnych. Charakteryzują się doskonałymi parametrami przy niskim spadku ciśnienia. Gdzie można zamontować taki filtr? W zakładach przemysłowych: spożywczym, farmaceutycznym, maszynowym, samochodowym, lakierniach itp. Filtry te są dostępne w różnych rozmiarach i stopniach filtracji, takich jak: ePM2.5 85%, 95%, ePM10 60%, 70%, 80%, Zgrubny 25%, 40%, 50%, 85%. Ich konstrukcja jest prosta, składa się z ramy wyłożonej materiałem poliestrowym ułożonym w fale lub na płasko.

Konstrukcja kasetowego filtra powietrza — przemysł

Rama filtra kasetowego wykonana jest z profili metalowych, narożniki ramki są zamocowane, a połączenia wykonane są za pomocą nitów. Filtry kasetowe są częściami w pełni wymiennymi i nie podlegają regeneracji. Tego typu filtry kanałowe służą do usuwania cząstek stałych z powietrza nawiewanego w urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Chronią wymienniki ciepła i wentylatory, a także inne urządzenia chłodnicze przed szeroką gamą zanieczyszczeń.

Zalety filtrów nabojowych:

  • Warstwa filtracyjna ma dużą powierzchnię.
  • Doskonałe właściwości aerodynamiczne.
  • W porównaniu z podobnymi produktami żywotność jest dłuższa.
  • Ekonomiczne zużycie energii elektrycznej.
  • Ergonomiczny styl.
  • Łatwość użycia.

Przemysłowe filtry kasetowe powietrza wykonane są wyłącznie ze sprawdzonych i przyjaznych dla środowiska materiałów. Spełniają wymagania norm przeciwpożarowych, higienicznych i epidemiologicznych, posiadają atesty, są wydajne, niezawodne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska. W 100% nadają się do recyklingu, dlatego cieszą się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców.

Przemysłowe filtry kasetowe

Filtry powietrza nabojowe są jedną z najczęstszych opcji oczyszczania w przedsiębiorstwach przemysłowych i produkcyjnych. Instalując odpowiednio dobrane filtry w swojej firmie, możesz zapewnić odpowiednie warunki do wydajnej pracy swoich maszyn. Korzyści przychodzą szybko, ponieważ parki maszynowe charakteryzują się niższą awaryjnością. Ważną rolę dla zdrowia pracowników odgrywają również filtry kasetowe, które usuwają dokumenty, kurz i brud z pomieszczenia. ważny! Do skutecznej filtracji powietrza najlepiej nadają się filtry do instalacji HVAC, które zapewniają odpowiednią przepustowość i retencję zanieczyszczeń. ważny! Modele kasetowe są używane do średnich i wysokich wymagań czystości IAQ.

Filtry powietrza przemysłowe
Filtry powietrza przemysłowe

Filtry przemysłowe https://airconfilters.pl/filtry-do-przemyslu-i-produkcji/ składają się z wysokiej jakości tkanin filtracyjnych, które skutecznie zwalczają szkodliwe elementy w środowisku. Ramy filtrów wykonane są ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego, co zapewnia doskonałą szczelność i odporność na warunki instalacyjne. W wilgotnym środowisku nie pojawią się na nim ślady korozji i nie odkształci się w wysokich temperaturach.

Gdy zauważysz, że Twoja firma potrzebuje filtrów powietrza, warto zwrócić się do producentów takich produktów, ponieważ są oni ekspertami w zrozumieniu potrzeb każdej branży, dzięki czemu mogą doradzić najlepsze rozwiązanie. Przemysłowe filtry kasetowe są indywidualnie dopasowywane do każdej instalacji, dzięki czemu działają niezawodnie i charakteryzują się długą żywotnością. Przynoszą firmie znaczne oszczędności.

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl