Ile kosztuje usługa przeprowadzki

Planujesz przeprowadzkę ale nie wiesz na jakie koszty musisz być przygotowany? To wydarzenie wiąże się bowiem nie tylko z dużą stratę czasu i energii, ale także z niemałymi kosztami. Wszystko przez to, że do przeprowadzki zazwyczaj potrzebujemy dużego wozu – który ma swoją cenę. Ile średnio kosztuje przeprowadzka? Jak możemy zaoszczędzić na tego typu usługach? Jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki? Tego wszystkiego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Przygotowanie odpowiedniego planu działania

Przeprowadzkę należy rozpocząć od przygotowania odpowiedniego planu działania – zacznij od zapisywania wszystkiego co musisz zrobić. Zadbaj o zarezerwowanie sobie wolnego czasu, zdobycie kartonów do przeprowadzki czy też zorganizowanie pomocy w postaci rodziny i znajomych. Pamiętaj o zawiadomieniu najbliższych i instytucji finansowych o zmianie adresu. Przy przeprowadzce należy sprawdzić także, czy zmiana miejsca zamieszkania nie powoduje, że jesteśmy zobowiązani do zmiany urzędu skarbowego. Następnym krokiem, którego musisz się podjąć, jest zorganizowanie transportu, który zajmie się dostarczeniem rzeczy pod wskazany adres. Jeżeli zamierzasz w tym celu skorzystać z usług oferowanych przez specjalne firmy przeprowadzkowe, to najpierw dobrze zapoznaj się z oferowanymi przez nie cenami. Pozwoli Ci to wybrać najlepszą ofertę i zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Koszty związane z transportem i usługami pobocznymi

Wybór odpowiedniego przewoźnika nie jest łatwym zadaniem. Poszczególne firmy różnią się bowiem między sobą nie tylko cenami, ale także wachlarzem oferowanych usług. Profesjonalne firmy transportowe dysponują zazwyczaj specjalistycznym sprzętem służącym do przenoszenia dużych gabarytów oraz samochodami, w których istnieje możliwość zabezpieczenia przetworzonych rzeczy, np. poprzez przypięcie ich do burt. Firmy takie posiadają także spore doświadczenie, gdyż z ich usług korzystają nie tylko osoby prywatne, ale i przedsiębiorcy. Ile kosztuje usługa przeprowadzkiZatrudniani są np. przy przeprowadzkach biur czy też przy przeprowadzkach firm. Koszty naliczane są zazwyczaj od godziny wykonywanej pracy, tak więc w dużej mierze zależą one od: odległości, czasu trwania załadunku czy też użycia dodatkowych dźwigów i wózków. Stawka wzrasta wówczas, kiedy przeprowadzamy się poza granice miasta, lub kiedy mamy w planach przeprowadzkę międzynarodową. Firmy transportowe oferują różne usługi, które są w stanie dostosować się do naszych potrzeb. Wynajęcie auta, wraz z kierowcą, który pomoże przy załadunku i rozładunku to koszt około 60-80 zł. Ceny przy większej ilości osób kształtują się następująco:

  • 2 pracowników – od 90 do 100 zł za godzinę,
  • 3 pracowników – od 120 do 130 zł za godzinę,
  • 4 pracowników – około 200 złotych za godzinę.

Jeżeli dysponujesz większą kwotą pieniędzy i chcesz całkowicie pozbyć się problemu, a całą przeprowadzkę powierzyć komuś innemu możesz zrobić to z pomocą firmy transportowej. Usługa taka obejmuje: pakowanie, transport mebli z wniesieniem oraz rozpakowanie i montaż. Jednak wiąże się ona z dodatkowymi kosztami, gdyż za taką profesjonalną pomoc możemy zapłacić nawet około 300 złotych za godzinę. 

Jeżeli natomiast zależy Ci na tym, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy to możesz wziąć na siebie część obowiązków, takich jak np.: samodzielne pakowanie i przewiezienie mniejszych rzeczy. Możesz również przeprowadzić przegląd wszystkiego co masz w domu i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy oraz wykorzystać zgromadzone zapasy – dzięki czemu zaoszczędzisz sporo miejsca w transporcie. Kolejną opcją na tańszą przeprowadzkę jest rezygnacja z usług znoszenia i wnoszenia. O pomoc w wykonywaniu tych czynności możesz poprosić rodzinę i bliskich. Przed podjęciem jakiekolwiek decyzji najpierw dobrze zastanów się czy masz czas i siłę, aby zabrać się za taką pracę. Weź również pod uwagę fakt, że samodzielne wykonywanie czynności związanych z przeprowadzką może znacznie wydłużyć cały proces.

Pozostałe formalności związane z przeprowadzką

Przewóz mebli i rzeczy osobistych to nie wszystko o czym trzeba pamiętać przy przeprowadzce. Oprócz spakowania rzeczy i zorganizowania transportu istotne jest także pamiętanie o formalnościach związanych z dotychczasowym mieszkaniem. Jeżeli było ono wynajmowane to musisz poczekać na właściciela, aby przekazać mu klucze do lokalu i spisać z nim protokół odbiorczy, a także, aby odebrać wpłaconą kaucję – oczywiście, jeżeli była ona zwrotna. W ostatnim dniu przeprowadzki pamiętaj także o tym, aby dokładnie sprawdzić czy zabrałeś ze sobą wszystkie swoje rzeczy. Odłącz wszystkie media i pospisuj stany liczników – ułatwi Ci to rozwiązywanie ewentualnych sporów, jakie mogą powstać w spółdzielni mieszkaniowej. 

Podsumowując, dokładnie zapoznaj się ze wszelkimi ofertami, porównaj koszty jakie proponują poszczególne firmy i wybierz najlepszą ofertę. Zastanów się czy wolisz zapłacić więcej za kompleksowe wykonanie usługi, czy może jednak chcesz oszczędzić i weźmiesz na siebie część obowiązków związanych z pakowaniem i znoszeniem oraz wnoszeniem mebli.