Jak odblokować Apple ID?

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której otrzymujemy wiadomość o treści “Twoje konto Apple ID zostało zablokowane”. Kiedy widzimy to po raz pierwszy, po naszym ciele rozprzestrzeniają się ciarki, a my nie dowierzamy, dlaczego do tego doszło. Na szczęście w przypadku takich incydentów nie musimy panikować. Jest to jedynie wiadomość, w rzeczywistości nasze konto jest odpowiednio chronione. Dlaczego konto Apple ID zostało zablokowane? W jaki sposób odblokować konto Apple ID? Jakie pytania najczęściej pojawiając się podczas próby odblokowania Apple ID? Uwierzytelnianie dwuskładnikowe- czy jest to rozsądne rozwiązanie? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Dlaczego konto Apple ID zostało zablokowane?

Jak powszechnie wiadomo, Apple ID to konto, dzięki któremu możliwe jest skuteczne pobieranie aplikacji. Niejednokrotnie jednak dochodzi do sytuacji, w których Apple ID ulega zablokowaniu. Część osób zadaje sobie pytanie, dlaczego taki incydent ma w ogóle miejsce. Otóż do zablokowania konta Apple ID dojdzie, jeśli jakakolwiek osoba zdecyduje się na wprowadzenie hasła do konta, ewentualnie kilkukrotnie nie będzie w stanie odpowiedzieć na pytania zabezpieczające. Tego typu zjawisko ma miejsce ze względów bezpieczeństwa, co poniekąd jest zrozumiałe, bowiem w przypadku prawdziwej próby włamania uchroni nas to przed katastrofalnymi skutkami. Konsekwencją tego jest brak dostępu do wszystkich usług Apple. Będzie to miało miejsce tak długo, aż nie będziemy w stanie zweryfikować swojego konta. Jakie jednak informacje możemy zauważyć, aby być pewnym, że nasze konto Apple ID zostało zablokowane? Najczęściej występują trzy różne wersje. Pierwsza z nich to “Ten Apple ID został wyłączony ze względów bezpieczeństwa”, druga natomiast to “Ten identyfikator Apple ID został zablokowany ze względów bezpieczeństwa”. Niekiedy spotykamy się z napisem “Nie możesz się zalogować, ponieważ konto zostało zdezaktywowane ze względów bezpieczeństwa”. W praktyce wszystkie te wiadomości są niemalże równoważne- oznaczają zupełnie to samo.

W jaki sposób odblokować konto Apple ID?

Aby odblokować konto Apple ID, warto wykorzystać specjalną stronę internetową o nazwie iForgot. To właśnie tam istnieje możliwość szybkiego i skutecznego odblokowania konta. Co więcej, jesteśmy tam w stanie odzyskać hasło, zresetować je, dodać nowe. Jeśli posiadamy włączony dwuskładnikową weryfikację, wówczas wykonywanie tych czynności będzie nieco bardziej problematyczne. Ważne jest, aby pamiętać kod bezpieczeństwa, który każdorazowo powinien znajdować się w miejscu, gdzie tylko my mamy do niego dostęp. W takim przypadku konieczne będzie jego użycie. Aby przejść weryfikację dwuetapową, będziemy potrzebowali dwa z trzech elementów. Pierwszy z nich to “klucz odzyskiwania”, drugi to “hasło Apple ID”, natomiast trzeci to “Dostęp do jednego z zaufanych urządzeń”. Jeśli zapomnieliśmy własnego hasła, jednocześnie zgubiliśmy klucz odzyskiwania, wówczas nie będziemy w stanie odzyskać naszego konta. Możemy ewentualnie zdecydować się na to, aby porozmawiać bezpośrednio z firmą Apple, jednakże może to być dla nich problematyczne i niemalże niemożliwe.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe- czy jest to rozsądne rozwiązanie?

Ostatnimi czasy firma Apple zdecydowała się na to, aby wprowadzić innowacyjny system bezpieczeństwa. Jest to ulepszenie tradycyjnej weryfikacji dwuetapowej. Zamiast tego, mamy do czynienia z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Pomimo że obie te metody wydają się być takie same, to jednak nie jest to prawda- w tym przypadku klucz odzyskiwania jest zbędny. Dodatkowo w każdej chwili możemy odzyskać konto, o ile o to poprosimy. Ten innowacyjny system jest już dostępny niemalże dla wszystkim. Zakończył fazę rozwoju, a klienci są w pełni zadowoleni z tego rozwiązania. Jeśli to my jesteśmy jednym ze szczęśliwców, wówczas możemy się cieszyć, bowiem zabezpieczenie jest skuteczniejsze, jednocześnie łatwiejsze do aktywacji i mniej skomplikowane.

Jakie pytania najczęściej pojawiając się podczas próby odblokowania Apple ID?

Podczas próby odblokowywania konta Apple ID niekiedy zadajemy sobie kilka pytań. Kwestie te są dla nas niezrozumiałe, stąd jakiekolwiek wątpliwości. Przede wszystkim użytkownicy nie do końca wiedzą, jaka jest domyślna metoda odblokowania Apple ID. Jeśli mamy już uwierzytelnianie dwuskładnikowe, wówczas otrzymamy kod na zaufanym urządzeniu, ewentualnie w wiadomości tekstowej. Wystarczy wprowadzić kod weryfikacyjny. Alternatywnym rozwiązaniem jest odwiedzenie strony iForgot- tam również możemy spróbować odblokować Apple ID. Często pada również pytanie czy przywrócenie ustawień fabrycznych powoduje usunięcie zablokowanego Apple ID. Otóż tak, jednakże jeśli nie posiadamy kopii zapasowej, wówczas na naszym iPhonie pliki zostaną utracone na zawsze. Kupując używane urządzenie warto zwrócić uwagę na to, aby poprzedni właściciel usunął konto Apple ID.