Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę? Każdy, kto choć raz borykał się z problemami z układem ruchu doskonale wie, jak nieoceniona jest pomoc dobrego fizjoterapeuty. Już jedno spotkanie z nim potrafi zdziałać cuda, jednak musimy postawić na doświadczonego specjalistę. Podpowiadamy, jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Rehabilitacja – Szczecin Prawobrzeże

Weźmy pod uwagę takie miasto, jak Szczecin. Rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże to usługa, która jest poszukiwana przez coraz szersze grono zainteresowanych. Co więc powinna oferować dobra rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże? Przede wszystkim zabiegi musi wykonywać doświadczony fizjoterapeuta, który ukończył nie tylko studia, ale i liczne kursy z zakresu szeroko pojętej rehabilitacji. Dodatkowo osoba ta musi posiadać spore doświadczenie zawodowe – im więcej przypadków zbada i wyleczy, tym większą skutecznością może się poszczycić. Warto także dodać, że obecnie rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże posiada szerokie spektrum usług. Mogą z niej skorzystać zarówno malutkie dzieci, jak i dorośli oraz seniorzy. W praktyce każdy, kto potrzebuje pomocy, może liczyć na jej otrzymanie. Dobry rehabilitant przede wszystkim wysłucha pacjenta i na podstawie skrupulatnie zebranych informacji będzie w stanie postawić właściwą diagnozę. W rzeczywistości bowiem wizyta u rehabilitanta powinna zostać poprzedzona wizytą u lekarza specjalisty z zakresu ortopedii bądź przynajmniej lekarza rodzinnego, który oceni, gdzie dokładnie leży źródło problemu. Najczęściej jednak pacjenci udają się bezpośrednio na rehabilitację w Szczecinie Prawobrzeże, bez wcześniejszej konsultacji z medykiem. Powodem jest głównie czas, jaki trzeba poświęcić w oczekiwaniu na wizytę w kontekście państwowej służby zdrowia. Natomiast jeśli chodzi o prywatne wizyty, powodem jest cena, jaką trzeba uiścić za wizytę. Coraz chętniej udajemy się do fizjoterapeuty, zamiast do lekarza, ponieważ uważamy, że to on będzie w stanie zdiagnozować nasz problem, przez co możemy sporo zaoszczędzić. Oczywiście jest to możliwe z punktu widzenia rehabilitanta, jednak musimy trafić na prawdziwego specjalistę rehabilitacji w Szczecinie Prawobrzeże.

 

 

Odpowiedni sprzęt

Rehabilitacja to wbrew pozorom nie jest zwykły masaż, który można przeprowadzić bez specjalistycznego sprzętu. Wręcz przeciwnie – do właściwie wykonanych ćwiczeń należy posiadać odpowiednie narzędzia, a za ich dostarczenie odpowiedzialny jest gabinet rehabilitacyjny. Co ważne, nie mogą być to pierwsze z brzegu dostępne w sklepach piłki do ćwiczeń czy maty. Muszą być to akcesoria wyprodukowane specjalnie z myślą o osobach, które muszą być rehabilitowane. Dobry sprzęt do gabinetu rehabilitacji jest niestety drogi, dlatego fizjoterapeuci, najczęściej ci początkujący, mogą chcieć postawić na gorszej jakości, lecz nieco tańszy sprzęt. Niestety, nie tędy droga. Korzystając z nieodpowiedniego sprzętu podczas ćwiczeń możemy tylko sobie zaszkodzić. Dlatego też koniecznie musimy postawić na gabinety fizjoterapii, które cechują się odpowiednim wyposażeniem. Można, przed zapisaniem się na wizytę, zapytać, z jakiego rodzaju sprzętu korzysta specjalista.

Czytaj także:

Wygoda dla pacjenta

Większość z nas decyduje się na fizjoterapię nie w ramach NFZ, a w gabinetach prywatnych. Wynika to głównie z długiego czasu oczekiwania na wizytę, jaki obowiązuje w ramach funduszu. Tymczasem osoby zmagające się z problemami z układem ruchu potrzebują pomocy niemalże natychmiastowo, a nie za pół roku bądź nawet dłużej. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że prywatne zabiegi rehabilitacyjne w Szczecinie Prawobrzeże mogą być kosztowne. Ile specjalista może wymagać od pacjenta? Na ogół jedno spotkanie nie powinno kosztować nas więcej, niż 150 zł. Ceny oscylujące w okolicach 100 zł to zupełna norma w mieście wielkości Szczecina. Za tą cenę możemy wymagać także udogodnień, jakie niosą za sobą prywatne gabinety rehabilitacyjne. Jednym z nich jest możliwość zapisania się na wizytę przez Internet. Jest to nieoceniona wygoda dla pacjenta, ponieważ nie musi dzwonić do rejestracji i czekać, aż zostanie odebrany jego telefon. Co więcej, można sprawdzić dostępne terminy u specjalisty i wybrać najdogodniejszy dla siebie. Warto mieć na uwadze, by gabinet fizjoterapii, który wybierzemy, posiadał udogodnienia dla osób mających problemy z poruszaniem się. Najlepiej, gdy jest on zlokalizowany na parterze, a osoba chora nie musi pokonywać schodów, by dostać się do specjalisty. Tymczasem w przypadku piętrowych budynków konieczna jest winda, która będzie w stanie pomieścić nawet dużych gabarytów wózki inwalidzkie czy też wózki dziecięce – na fizjoterapię często przyjeżdżają rodzice z coraz mniejszymi dziećmi, których wózek trudno jest wnosić po schodach. Fizjoterapeuta powinien przyjmować pacjentów w różnych godzinach (porannych oraz popołudniowych), tak aby każdy mógł znaleźć dogodny termin na wizytę. Niestety, znalezienie takiego specjalisty często jest problematyczne, gdyż większość z nich przyjmuje albo jedynie w godzinach porannych albo popołudniowych.