Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Wyposażenie pokoju młodego człowieka to niekiedy bardzo duże wyzwanie dla jego rodziców. Zwykle zależy nam na tym, aby cały wystrój pokoju dziecka pasował do jego gustu i osobowości. Troska o naszych najmłodszych wymusza jednak szczególnie zainteresowanie ich zdrowiem. Właśnie dlatego krzesła do biurka dla dzieci powinny być jak najlepszej jakości i doskonale wyprofilowane. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

System regulacji – jedna z najważniejszych kwestii

Przed zakupem krzesła do biurka dla dziecka warto dobrze przyjrzeć się parametrowi, jakim jest system regulacji. Odpowiada on za dostosowanie wysokości krzesła do osoby, która akurat z niego korzysta. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że młodzi ludzie szybko rosną, dlatego dedykowane im krzesła powinny być dostosowane do wszelkich dynamicznych zmian. Wygodny system regulacji sprawi, że nie będzie zachodziła potrzeba wymiany krzesła za każdym razem, kiedy nasz maluch podrośnie o kilka centymetrów. Warto pamiętać, że system regulacji powinien nie tylko dostosowywać wysokość siedziska do wzrostu użytkownika krzesła. Niezwykle istotny jest także kąt odchylenia oparcia. Dlatego podczas dokonywania zakupu warto wziąć pod uwagę krzesła, które charakteryzują się bardzo rozbudowanym systemem regulacji. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest także specjalny amortyzator. Zapewnia on pełną regulację bez nieprzyjemnych gwałtownych spadków. Dobrej jakości krzesła dla dzieci powinny być także wyposażone w regulację podłokietników. Jest ona bardzo istotna, ponieważ możliwość wygodnego oparcia ręki, co sprawia, że same ręce są mniej obciążone. Ponadto siedzisko i oparcie powinny być elastyczne i dobrze dopasowywać się do ciała użytkownika.

Czy krzesła do biurka muszą być obrotowe?

Jednym z pierwszych wyborów, jakie przychodzą nam do głowy podczas poszukiwania krzesła dla dziecka jest model obrotowy. Oparte na krzyżaku z pięcioma obrotowymi kółkami dostępne są niemal we wszystkich. Czy jest to jednak jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie. Pamiętajmy, że w przypadku krzeseł obrotowych dla dzieci najważniejsze są parametry. To czy będą obrotowe, czy nie zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu i indywidualnych potrzeb naszej latorośli. Jeżeli jednak zdecydujemy się na krzesła obrotowe warto zwrócić uwagę na jakość ich kółek. Najczęściej występują one w dwóch rodzajach – dostosowane do podłogi lub dywanu. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ kółka niedobrane do podłoża mogą znacząco zniszczyć parkiet. 

Solidność przede wszystkim

Jak już zostało napisane – najważniejsze kwestie, które musimy wziąć pod uwagę podczas wybierania krzeseł do biurka dla naszych dzieci to ich dobre dopasowanie do sylwetki oraz funkcjonalność. Niezwykle ważna jest także kwestia solidności tych mebli. Należy zwrócić uwagę na to, aby zarówno baza krzesła, jak i rama w doskonały sposób podtrzymywały ciężar dziecka podczas zabawy i pracy. Istotna jest solidność zarówno siedziska, jak i oparcia.  Z jednej strony jest to oczywiste, jednak wiele osób wychodzi z założenia, że krzesła dla dzieci nie muszą być wyjątkowo solidnie wykonane. Nic bardziej mylnego. Rozwijający się organizm potrzebuje wsparcia w utrzymywaniu dobrej postawy. Krzesła do biurka są natomiast tymi meblami, na których dzieci spędzają bardzo dużo czasu – zarówno podczas nauki, jak i rozrywki, takiej jak przeglądanie Internetu czy granie w gry komputerowe. Solidność powinna dotyczyć wszystkich elementów krzesła. Warto jednak pamiętać także o mniej oczywistych elementach – podłokietnikach czy zagłówku. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli krzeseł, które doskonale dostosowane są do potrzeb młodego organizmu. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór krzesła z regulowanym podkolanniki. Zapewnia on odpowiednie i optymalne wsparcie dla kolan i stawów. 

Wygląd ma znaczenie

Dla dzieci i nastolatków bardzo istotne jest to, aby ich pokój był przestrzenią, która podkreśla ich indywidualny styl i gust. Właśnie dlatego wybrane dla nich krzesła do biurka powinny w bardzo kompleksowy sposób wpisywać się w aranżację otoczenia. Jest to jeden z najczęściej używanych przez młodych ludzi mebli, dlatego powinien on stanowić integralną część ich gustu i stylu. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby poza dobrym podtrzymywaniem kręgosłupa i kształtowaniem postawy, a także ogólną solidnością charakteryzowały się one także ciekawym designem. Jeżeli zainwestujemy w oryginalny i ciekawy mebel, będziemy mieli pewność, że dziecko poczuje integralny związek z meblem, na którym spędza lwią część swojego czasu. Warto pamiętać, aby design krzesła dobrze korespondował ze stylem pokoju. Jest to szczególnie istotne w przypadku nastolatków, dla których przestrzeń jest kryterium niezwykle ważnym. Nie powinien także kłócić się z zainteresowaniami właściciela. Miłośniczka superbohaterów nie będzie bowiem czuła się dobrze korzystając z krzesła ozdobionego logiem Barbie… Na szczęście na rynku znajduje się bardzo dużo różnych modeli, dlatego z pewnością znajdziemy ten idealny.