Klimatyzacja Łódź

Zdarzają się sytuacje, w których wymagane jest zainstalowanie kilku systemów klimatyzacji w jednym mieszkaniu w różnych pomieszczeniach. I wiele osób się zastanawia, czy bardziej się opłaca zainstalować system klimatyzacji multi-split czy oddzielnych systemów split. Inne ważne pytanie. Czy warto w sezonie zimowym korzystać z klimatyzacji do ogrzewania. Systemy klimatyzacja domowej Łódź w sezonie zimowym powinny być obsługiwane zgodnie z określonymi zasadami.

Instrukcje i cechy działania systemów dzielonych w zimie

Zabrania się włączania urządzenia, jeśli temperatura zewnętrzna jest poniżej wartości krytycznej określonej w instrukcji produktu. Podczas długotrwałej pracy w temperaturach ujemnych chłodnica zamarza, co zmniejsza wydajność sprzętu. Urządzenie z określoną częstotliwością (co 40-60 minut) przechodzi w tryb odszraniania, w którym gorący freon z jednostki wewnętrznej przechodzi do modułu zewnętrznego. Częstotliwość i czas trwania takiego cyklu zależy od stopnia odmrożenia.

W procesie ogrzewania woda przepływa z kratek chłodnicy do studzienki. W ujemnych temperaturach zamienia się w lód, który należy usunąć, w przeciwnym razie może dojść do poważnego odkształcenia rurek wymiennika ciepła. Lodu nie da się strącić ręcznie, trzeba polać oszronione miejsca gorącą wodą z czajnika.

Nie należy ustawiać zbyt wysokiego parametru temperatury ogrzewania powietrza w pomieszczeniu, ponieważ wymusi to pracę urządzenia z dużą mocą, co doprowadzi do szybkiego zużycia. Zalecana wartość to +18+25 stopni. Zakupiony system klimatyzacji w Łodzi również wymaga okresowej konserwacji. Przynajmniej raz na 2 tygodnie należy wyczyścić filtry, w których często gromadzą się bakterie chorobotwórcze. Wymagane jest również terminowe tankowanie freonem i prewencyjna kontrola działania ważnych mechanizmów systemu, wykonywana przez doświadczonych specjalistów.

Zakres temperatury powietrza zewnętrznego w systemie klimatyzacji w Łodzi

Każdy model systemu dzielonego ma określony parametr zakresu temperatur. Niektóre modele są przeznaczone do pracy w maksymalnej temperaturze nie niższej niż -5 stopni C. Udoskonalone i drogie modele są skuteczne przy temperaturach zewnętrznych do -15-25 stopni C. Bardzo ważne jest spełnienie wymagań dotyczących parametru temperatury na zewnątrz, w przeciwnym razie podczas pracy klimatyzatora sprężarka szybko się zużyje, a w przyszłości sprzęt dzielony nagle ulegnie awarii. Możesz zwiększyć zakres temperatury zewnętrznej, podłączając zestaw zimowy do klimatyzatora. Komplet takiej instalacji zawiera element grzejny do sprężarki, przewód grzejny oraz urządzenie zmniejszające prędkość obrotową klimatyzatora.

Różnica między oferowanym systemem klimatyzacji w Łodzi – multi-split a systemem split

Problem wyboru klimatyzatora jest znany wielu. Szczególnie trudno jest podjąć właściwą decyzję, jeśli chodzi o wyposażenie domu jednorodzinnego lub dużego mieszkania. Co więc wybrać: system multi-split czy split? Przede wszystkim zaznaczamy, że konwencjonalny klimatyzator to system dzielony składający się z dwóch bloków – wewnętrznego i zewnętrznego. Istnieje tylko jedna jednostka wewnętrzna dla każdej jednostki sprężarki.

Klimatyzacja ŁódźMulti-split może zawierać kilka parowników z jedną jednostką zewnętrzną. Istnieje opinia, że ze względu na rozdział mocy jednej sprężarki na wszystkie jednostki wewnętrzne, wydajność pracy tych ostatnich ulega zmniejszeniu. Jednak należy od razu powiedzieć, że tak nie jest. Agregat sprężarkowy ma celowo dużą wydajność, przeznaczoną do pracy wszystkich parowników w agregacie.

W części sterującej systemu freon jest rozprowadzany przez specjalne zawory. Agregat skraplający posiada porty do podłączenia głównej linii dla każdej jednostki wewnętrznej. Dodatkowo każda jednostka wewnętrzna wyposażona jest we własny pilot. Dzięki temu możliwe jest ustawienie określonej temperatury chłodzenia lub ogrzewania dla każdego pomieszczenia z osobna. Należy pamiętać, że system multi-split może pracować albo w trybie grzania, albo chłodzenia. Nie da się jednocześnie schłodzić jednego pomieszczenia i ogrzać drugiego.

Zalety oferowanych klimatyzatorów w Łodzi – split i multi-split

Zalety dwóch oddzielnych systemów dzielonych nad multi-split jeśli jedna sprężarka ulegnie awarii, zatrzyma się tylko jedna jednostka bezpośrednio do niej podłączona, niska cena, duży wybór modeli różnych producentów, możliwość stworzenia własnego mikroklimatu w każdym pomieszczeniu z wykorzystaniem kombinacji ogrzewania i chłodzenia.

Zalety systemów multi-split to minimalny poziom hałasu, ponieważ pracuje tylko jedna sprężarka, minimalne uszkodzenia elewacji budynku, ponieważ nie ma konieczności wiercenia ścian, aby poprowadzić trasy w kilku miejscach. Dotyczy elewacji, na których nie ma miejsca lub zabrania się instalowania więcej niż jednej jednostki zewnętrznej w mieszkaniu, możliwość łączenia różnych typów parowników w różnych pomieszczeniach, w tym kasetonowych, kanałowych, podsufitowych, ściennych itp.

Kiedy wskazane jest zainstalowanie systemu multi-split?

Systemy klimatyzacji w Łodzi – multi split są idealne do:

  • Lokale mieszkalne z kilkoma pokojami.
  • Małe sklepy, w których wymagane jest chłodzenie jednocześnie w hali handlowej i pomieszczeniu gospodarczym.
  • Powierzchnia biurowa.

W budynkach, w których zasady eksploatacji zabraniają umieszczania dużej liczby jednostek zewnętrznych, na przykład w nowych budynkach, gdzie elewacje są wstępnie wyposażone w specjalne klatki na zewnętrzne części klimatyzatorów.

Ceny systemów klimatyzacji w Łodzi

Panuje opinia, że systemy multi-split mają bajeczną cenę, która wcale nie odpowiada ich możliwościom. Rzeczywiście, na początku produkcji systemy multi-split były nieracjonalnie drogie i bardziej opłacało się kupić kilka klasycznych systemów split. Jednak dziś to już przeszłość. Koszt systemu klimatyzacji w Łodzi multi-split dla dwóch jednostek wewnętrznych sprawia, że jest on bardziej opłacalny niż dwa oddzielne klimatyzatory o tych samych funkcjach. Producenci regularnie wypuszczają coraz bardziej zaawansowane systemy, zarówno pojedyncze, jak i multi. Ponieważ konkurencja między tymi dwoma typami urządzeń klimatyzacyjnych rośnie z roku na rok.