Myjnia automatyczna czy myjnia samoobsługowa

Myjnia automatyczna czy myjnia samoobsługowa – w co lepiej zainwestować: Inwestycja w myjnię to coraz bardziej popularny trend. Wiele osób chce ulokować swoje duże oszczędności w inwestycję, która dodatkowo może generować zyski. Jednak inwestując w myjnię samochodową, potencjalni inwestorzy stają przed dużym dylematem. Inwestujesz w myjnię samoobsługową lub myjnię automatyczną?

Decydując się na inwestycję w myjnię samoobsługową lub myjnię automatyczną, musimy najpierw przeprowadzić kompleksowe rozważenie i analizę wielu czynników. Okazuje się, że w zależności od tych czynników bardziej opłacalne może być dla nas skorzystanie z myjni samoobsługowej lub myjni automatycznej. Dobrze byłoby skonsultować się z kimś, kto jest w branży od jakiegoś czasu, a nawet prowadzi firmę konsultingową, która doradza w takich sprawach i inwestycjach. Zastanówmy się jednak, jakie czynniki mogą sprawić, że myjnia automatyczna lub samoobsługowa będzie bardziej opłacalna.

Koszt inwestycji

Przede wszystkim należy zauważyć, że inwestycja w myjnię automatyczną jest zdecydowanie bardziej kosztowna niż inwestycja w myjnię bezdotykową. W rzeczywistości składa się na to wiele czynników. Po pierwsze i najważniejsze, myjnia automatyczna zajmie tyle samo miejsca, co myjnia samoobsługowa i jednocześnie obsłuży trzy razy mniej pojazdów. Jednocześnie nie oznacza to, że jej przychody spadną, ponieważ usługa myjni automatycznej jest zwykle droższa, ponad dwu-, trzykrotnie droższa niż myjnia samoobsługowa. Trzeba jednak powiedzieć, że koszt budowy jednej myjni automatycznej jest zdecydowanie wyższy niż koszt budowy dwóch myjni samoobsługowych. Koszt na pewno będzie wyższy.

Zdobyć leady

Myjnia automatyczna czy myjnia samoobsługowa
Myjnia automatyczna czy myjnia samoobsługowa

Drugą rzeczą, nad którą musimy się zastanowić jest to, czy na konkretnym terenie, jeśli zbudujemy myjnię automatyczną lub myjnię samoobsługową, będzie ktoś chętny do korzystania z którejś z myjni. Osoby mieszkające w pobliżu będą stanowić 90% naszych klientów. Rynek pokazuje, że ludzie chętniej korzystają z usług myjni samoobsługowych. Dzieje się tak głównie dlatego, że bardzo szybko (np. w pięć minut) można umyć samochód za 5 zł, więc jest to oszczędność. To prawda, mycie to bardziej przypomina płukanie niż prawdziwą myjnię samochodową, ale tak większość ludzi podchodzi do tematu mycia samochodu.

Ale tak nie jest, jeśli obok myjni samoobsługowej zbudujemy myjnię automatyczną, to na myjnię samoobsługową pojadą wszyscy. Warto zwrócić uwagę na jeden czynnik. Myjnie automatyczne są lepsze niż myjnie samoobsługowe. Z wyjątkiem tej myjni samoobsługowej spędzimy dużo czasu, w zasadzie tyle samo, co na myjni automatycznej. Dlatego jeśli ktoś naprawdę chce dobrze umyć samochód, na pewno skorzysta z myjni automatycznej. Również osoby posiadające luksusowe samochody często wolą korzystać z myjni automatycznej, ponieważ nie stosuje się tam wody pod wysokim ciśnieniem, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia delikatnego lakieru lub niektórych bardziej wrażliwych elementów samochodu. Z tego powodu np. inwestycja w myjnię automatyczną w dużym mieście jest lepsza niż inwestycja w małym mieście, bo liczba potencjalnych klientów jest dla nas lepsza.

Przepisy budowlane

Kiedy budujemy myjnie automatyczne i myjnie samoobsługowe, tak naprawdę musimy spełniać podobne standardy, kiedy budujemy prawa i przepisy. Należy jednak również zauważyć, że automatyczna myjnia samochodowa to znacznie większa konstrukcja, a zatem będzie droższa w budowie, jak już wspomniano. Jednocześnie trzeba w tym miejscu powiedzieć, że np. na niektórych działkach budowlanych może nie być możliwości wybudowania myjni automatycznych. Więc zanim zaczniemy budować myjnię bezdotykową, a co najważniejsze, zanim dużo za nią kupimy, musimy dobrze ją skontrolować.

Wyposażenie

Kolejnym czynnikiem jest zaawansowanie myjni automatycznych i samoobsługowych. Czynnik ten jest zdecydowanie „wadą” myjni automatycznych. Jest to znacznie bardziej złożony system, a jego sterowanie jest zasadniczo bardziej złożone, co również prowadzi do większej liczby awarii w takiej myjni. Dopóki myjnia jest w okresie gwarancyjnym, nie ma problemu, ponieważ serwis zostanie naprawiony na miejscu za darmo, ale po okresie gwarancyjnym koszty musimy ponieść. Tak naprawdę decydującą kwestią w tym przypadku jest to, czy taka myjnia po prostu przyniesie nam jakiś zysk, bo myjnia samoobsługowa też się zepsuje, ale może nam przynieść niższy zysk netto. uzyskać bardzo podobne wyniki.