Tatuaże 3D - sposób wykonania, koszt oraz pielęgnacja

Tatuaże 3D – sposób wykonania, koszt oraz pielęgnacja: dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, talentowi tatuatorów, jak i sprzętowi który wykorzystują, możliwe są do wykonania przepiękne, realistyczne tatuaże, które wręcz żyją własnym życiem na skórze klienta. To tzw. tatuaże 3D, które zyskują coraz większą popularność. Co należy wiedzieć przed wybraniem wzoru w tej technice, i na co zwracają tatuatorzy uwagę przy pierwszej konsultacji z klientem?

Długi proces tworzenia tatuażu – warty zachodu!

Tatuaże https://www.edustrada.pl/ile-kosztuja-tatuaze-oraz-od-czego-jest-zalezna-ich-cena/ potrafią być małymi dziełami sztuki, które umiejętnie wykonane będą ozdabiać ciało człowieka aż do końca życia. Sztuka tatuażu wywodzi się już ze starożytności, choć przez te wszystkie lata wiele zmieniło się zarówno w sztuce wykonywania tatuażu jak i możliwościach, jakie oferuje współczesne studio tatuażu. Istnieje wiele różnych opcji tatuowania, od tych najprostszych wzorów po te najbardziej skomplikowane, które wyglądają jak wydrukowane i sprawiają wrażenie niezwykle realistycznych. Nie każdy jest w stanie wykonać taki projekt, ponieważ wymaga to niezwykle precyzyjnej ręki, a przede wszystkim ogromnego talentu, który umożliwia tatuowanie na najwyższym poziomie.

W Polsce jednak można znaleźć kilku najlepszych artystów, których prace umieszczane są na stronach internetowych w ramach portfolio. Warto także wspomnieć, że cena tatuażu w technice 3D to często bardzo duży koszt, głównie przez fakt bardzo wysokiego poziomu trudności wykonania takiej pracy, jak również czasu, jaki trzeba poświęcić by wykonać taki projekt. Mogą to być nawet tygodnie pracy, jako że sesje rozkładane są wtedy na kilka spotkań. Tatuażysta musi być wypoczęty i skupiony, a po kilku godzinach wzmożonej pracy wymagającej ogromnej precyzji, nie ma możliwości kontynuacji bez ryzyka błędu. Tatuaż 3D to także sporo dyskomfortu i bólu w związku z techniką oraz precyzją ukłuć igłą, jakie musi wykonać tatuażysta. Niewątpliwie jednak taki tatuaż jest bardzo efektowny, a jego właściciel z dumą będzie go pokazywał.

Ustal z tatuatorem wspólną wersję tatuażu

Wybrany tatuażysta z Lucky Diablo do wykonania wymarzonego tatuażu 3D to dopiero początek, ponieważ nasz pomysł na niego zwykle ulega modyfikacjom i zmianom wprowadzanym przez samego artystę. Wzór z którego będzie on czerpał koniec końców będzie ożywiony o kolory, przejścia cieni itp. by całość dawała prawdziwy efekt trójwymiarowy. Artysta wespół ze swoim klientem dokonują poprawek, ulepszeń projektu tak, by całość prezentowała się doskonale, a dodatkowo by klient był ostatecznie zadowolony. Warto podkreślić, że artysta wykonujący tatuaże 3D ma już z pewnością ogromną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, dlatego też dobrze jest go posłuchać, kiedy sugeruje dane zmiany w projekcie, bo efekt na pewno będzie dla nas bardzo korzystny.

Koszt tatuażu 3D z pewnością jest o wiele większy niż zapłacilibyśmy za przeciętny wzór, ponieważ takie dzieła wykonuje się nawet tygodniami, i jest to bardzo wymagająca praca dla tatuatora. Musi wykazać się on dużą cierpliwością, precyzją oraz dokładnością, by efekt ostateczny był dokładnie taki, jaki sobie zamarzył klient. Jeżeli marzy nam się taki tatuaż, to trzeba przygotować się na wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, jednak z pewnością efekt końcowy będzie warty każdej wydanej złotówki, jeżeli tylko wybierzemy dobrego tatuatora.

Proces gojenia i pielęgnacja

Po zakończeniu procesu tworzenia tatuażu, pozostaje jeszcze kwestia jego odpowiedniej pielęgnacji. Tatuaż świeżo po zakończeniu zostanie oczywiście odpowiednio zabezpieczony specjalną folią, która uniemożliwia dostanie się zarazków, a jednocześnie pozwala skórze powoli się goić. W skórze znajduje się przecież tusz, który organizm traktuje jak ciało obce, przez co część może zostać wydalona przez pory i tatuaż nie będzie już tak idealny. Wtedy jednak stosuje się poprawki, podczas których tatuażysta uzupełnia braki tuszu, dzięki czemu tatuaż pozostaje w idealnym stanie.

Tatuaże 3D - sposób wykonania, koszt oraz pielęgnacja
Tatuaże 3D – sposób wykonania, koszt oraz pielęgnacja

W procesie gojenia tatuażu ważna jest również odpowiednia pielęgnacja, ponieważ podrażniona skóra będzie z pewnością szczypać i boleć, co jednak jest normalnym zjawiskiem, i ustępuje zwykle po kilku dniach. Zaleca się zwykle stosowanie specjalnych maści które przyspieszają proces gojenia się tatuażu, dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne i nawilżające, co wpływa również na łuszczącą się po wykonaniu tatuażu skórę. W kwestiach pielęgnacji tatuaży 3D warto bezwzględnie słuchać artysty który go wykonał, a on da nam konkretne wskazówki co do sposobu pielęgnacji i odpowiedniego traktowania tatuażu kilka dni po zakończeniu jego tworzenia.

Nie zaleca się korzystania z basenów, kąpania się w morzu, jeziorze czy ogólnie kontaktu z jakąkolwiek wodą przez co najmniej kilka dni – tatuaż zabezpieczony jest folią właśnie na wypadek dostania się wody do rany, dlatego warto na niego uważać choćby podczas kąpieli. Tatuaże 3D niewątpliwie są bardzo efektywne i błyskawicznie zdobywają popularność, jednak należy wybrać odpowiedniego artystę do jego wykonania. To od niego głównie zależy to, jaki tatuaż będziemy nosić do końca życia, dlatego warto podjąć świadomą decyzję.