Jakie frezy do pedicure?

Wizyta u kosmetyczki, to dla każdego chwila pełnego relaksu i odprężenia. Przyjemnie jest oddać się w ręce profesjonalisty i mieć świadomość, że wykonywany zabieg jest przeprowadzany dobrze i skutecznie. Za zadbanym ciałem, kryje się klucz do bardziej pozytywnego postrzegania siebie, co nie wszystkim przychodzi z łatwością. Każdy profesjonalny salon, oferuje całe mnóstwo zabiegów na każdą część ciała. Jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegiem, jest manicure oraz pedicure.

Pedicure, co to takiego?

Pedicure, to zabieg przeprowadzany na stopach. Zapewnia on nie tylko ładne paznokcie, ale także miękką i gładka skórę. Jest to zabieg nie tylko przyjemny, ale także niezwykle ważny dla większości kobiet. A polega on na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu i koloru, jeśli klientka zażyczy sobie dodatkowo malowanie paznokci lakierem. Podczas tego zabiegu, uwaga kosmetyczki, czy podologa, skupia się nie tylko na zadbaniu o paznokcie, ale i o całe stopy. W trakcie profesjonalnej pielęgnacji zmęczonych stóp, można liczyć także na usunięcie odcisku, wygładzenie skóry stopy, pozbycie się zrogowaceń i szorstkości.

Jak wygląda zabieg pedicure?

W zależności od rodzaju pedicure, na jaki decyduje się dana osoba, wykonuje się go profesjonalnym sprzętem. Gdy stopy potrzebują skupienia na nich większej uwagi pod kątem zdrowotnym, warto udać się do kliniki podologii. W takim miejscu, wyspecjalizowani w swoim fachu podolodzy, odpowiednio zajmują się każdym problemem związanym ze stopami i starają się rozwiązać go, zachowując przy tym pełen profesjonalizm. Jednym z najbardziej pożądanych zabiegów, jest pedicure leczniczy. Na czym on polega?

Pedicure leczniczy

To zabieg, który podzielony jest na etapy, z których jest niezbędny, do osiągnięcia wymarzonego efektu. Pedicure leczniczy zaczyna się od konsultacji klienta z podologiem, podczas którego zostaje omówiony defekt, z którym zmaga się klient. Następnym etapem jest namoczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną. Działa to zmiękczająco na stopy i ułatwia dalsze działania. Po osuszeniu stóp, podolog zaczyna pozbywać się problemu klienta, a jednym z najczęściej wykonywanych, na tym etapie zabiegu, działań, jest usuwanie nagniotków. Jednak problemów, jakim stara się sprostać podolog podczas pedicure leczniczego, jest znacznie więcej. Mogą to być popękane pięty, zrogowaciały naskórek, wrastające paznokcie, rekonstrukcja zniszczonego paznokcia, założenie klamer drutowych bądź plastikowy. Modzele leczone podczas tego zabiegu także szybciej ustępują, a klient może cieszyć się zdrowymi stopami.

Ten rodzaj pedicure nie tylko leczy, ale także nadaje stopom ładnego estetycznego wyglądu. Skóra staje się gładka i pozbawiona zrogowaceń, a dzieje się tak za sprawą profesjonalnego sprzętu, którego używają podolodzy i kosmetyczki. Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego salonu, są frezarki. Te niewielkie urządzenia potrafią zdziałać cuda ze stopami, oczywiście przy ich umiejętnym użyciu.

Rodzaje frezów do pedicure

Podstawą dobrze wykonanego pedicure, są wysokiej jakości frezy, będące niezbędnym elementem każdej frezarki. Chcąc wykonać profesjonalny pedicure, należy używać przede wszystkim frezów, które są wytrzymałe i odporne na zniszczenia.

Rodzaje frezów:

  • frezy diamentowe – są odpowiednim wyborem podczas wykonywania szlifowania paznokci i skórek. Służą one także spłycaniu rozpadlin, usuwaniu zrogowaceń wokół paznokcia, oraz do usuwaniu zrogowaceń podeszwy. Ten rodzaj frezów jest niezbędny do podstawowego zestawu, jakim chce posługiwać się kosmetyczka, podolog, czy osoba prywatna w domu. Dzięki ich zastosowaniu, wykonywany zabieg będzie można przeprowadzić sprawnie i efektownie.
  • frezy polerki – ich zadaniem jest wykończenie pracy, jaką wykonał frez diamentowy. Polerki, to frezy gumowe służące do wypolerowania płytki paznokcia, a także umożliwiają jej ‘zamknięcie’.
  • frezy kamienne – wykonane są z kamienia naturalnego lub syntetycznego i opracowuje się nimi bardzo delikatne płytki paznokcia.
  • frezy z węglików spiekanych – służą one do paznokci i skórek. Ich zadaniem jest szlifowanie przerośniętych płytek paznokci, opracowywanie paznokci grzybicznych, a także idealnie nadają się do zdejmowania żelu, akrylu czy hybrydy. Ten rodzaj frezu wymaga sprawnej ręki osoby, która się nim posługuje. Jest wykonany z najtwardszego materiału i nie zapycha się podczas pracy na płytce pokrytej akrylem. Ponadto używanie tego frezu skraca czas pracy.
  • różyczki stalowe – pracuje się nimi na skórze, a ich głównym zadaniem jest spłycanie rozpadlin.
  • frezy próżniowe –  to rodzaj ‘obrotowego dłuta’, którego głównym zadaniem jest punktowe usuwanie zrogowaceń. Frez ten służy także sprawniejszemu usuwaniu odcisków.

Dobór odpowiedniego freza do wykonywanej czynności jest bardzo ważny, aby uniknąć zrobienia krzywdy sobie lub innym. Na rynku znaleźć można wiele ofert różnego rodzaju frezów. Należy jednak pamiętać o tym, by frez był zawsze produktem najwyższej jakości, co z pewnością nie tylko umili, ale i usprawni cały czas pracy.